O projekte

FinStat sme založili v roku 2012, a po jednoročnej práci sme ho spustili v roku 2013. Naším cieľom bolo vytvoriť webový portál, ktorý pomôže ľuďom jednoducho a zadarmo posúdiť finančné zdravie slovenských firiem.

Od spustenia FinStatu sme spracovali množstvo dátových zdrojov, ktoré analyzujeme, a pomocou ktorých skladáme obraz jednotlivých firiem. Spojením dátových zdrojov, ich spracovaním a analyzovaním vyťažených dát zároveň vytvárame aj obraz celého trhu – slovenských firiem ako celku, jednotlivých odvetví a skupín podnikateľov.

Najdôležitejšie dátové zdroje ktoré spracovávame sú Obchodný Vestník, Obchodný Register, živnostenský register, Register účtovných závierok, zoznamy dlžníkov z poisťovní, zoznamy Finančnej správy a Súdne rozhodnutia. Pracujeme aj s ďalšími dátovými zdrojmi. Ročne sme pridali na FinStat 4-6 nových dátových zdrojov a v tomto chceme pokračovať aj do budúcna.

Dáta o slovenských firmách zadarmo

Výhodou FinStatu je, že poskytuje veľké množstvo informácií a užitočné funkcie zadarmo. Tým, že sme spojili viaceré registre a zdroje dát na jedno miesto, šetríme Váš čas a túto službu aj zo základnými funkciami poskytujeme zadarmo.

Pomáhame médiám a neziskovkám

Médiám a neziskovým organizáciám, ktoré sa zaoberajú analýzami firiem, preverovanou korupcie a podobne, pomáhame s vypracovaním analýz a poskytovaním dát pre ich projekty a články. Prečítajte si výber článkov z medií

Náš názor je, že ľudia a malé firmy, ktoré potrebujú základné preverenie finančného zdravia slovenských firiem, môžu túto službu dostať zadarmo. Preto udržujeme a prevádzkujeme free verziu FinStatu z vlastných prostriedkov tak, aby si bežní ľudia nemuseli zdĺhavo a nepohodlne overovať informácie o firmách na jednotlivých štátnych registroch.

Sofistikované riešenia v platených balíkoch

Pre zákazníkov, ktorí potrebujú s dátami pracovať profesionálne ponúkame platené služby. Pomocou nich môžete aj Vy využívať sofistikovanejšiu prácu s dátami a s FinStatom:

Monitoring

S monitoringom môžete sledovať neobmedzený počet Vašich obchodných partnerov a dostávať automaticky e-mailové notifikácie o ich dôležitých zmenách.

Viac o Monitoringu

Premium

Služba Premium Vám pomôže vyhľadať nových zákazníkov, kontrolovať ich finančné zdravie, porovnávať finančné výsledky a ukazovatele firiem a exportovať dáta z našich databáz do Excelu.

Viac o Premium

API

Služba API umožňuje automatický prenos našich dát do Vášho informačného systému. Získate tak pravidelne aktualizované dáta o Vašich obchodných partneroch.

Viac o API

Datasety

Služba Datasety ponúka predpripravené databázy s údajmi o firmách a živnostníkoch v CSV súboroch vhodných na prácu v Exceli, analytických softvéroch, CRM a Bussines intelligence softvéroch.

Viac o Datasetoch

Zdroje dát, ktoré spracovávame

Ministerstvo financií SR
Finančná správa SR
Sociálna poisťovňa
Obchodný register SR
Štatistický úrad SR
Ministerstvo spravodlivosti SR
Slovenská komora exekútorov
Dôvera poisťovňa
Union poisťovňa
Všeobecná zdravotná poisťovňa
Český štatistický úrad