Prihlásiť sa

Prihlásenie pre registrovaných

Zabudli ste heslo? Reset hesla.

O projekte

FinStat sme založili v roku 2012 a jeho prvú verziu sme po ročnej práci spustili v roku 2013. Naším cieľom bolo vytvoriť webový portál, ktorý pomôže ľuďom jednoducho a zadarmo posúdiť finančné zdravie slovenských firiem.

Od spustenia FinStatu sme spracovali množstvo dátových zdrojov, ktoré analyzujeme a pomocou ktorých skladáme obraz jednotlivých firiem. Spojením dátových zdrojov na jedno miesto, ich spracovaním a analyzovaním vyťažených dát zároveň vytvárame aj obraz celého trhu – slovenských firiem ako celku, jednotlivých odvetví aj skupín podnikateľov.

Medzi najdôležitejšie dátové zdroje, ktoré spracovávame, patria Obchodný vestník, Obchodný register, Živnostenský register, Register účtovných závierok, Register úpadcov, zoznamy dlžníkov z poisťovní, zoznamy finančnej správy a súdne rozhodnutia. Pracujeme aj s ďalšími dátovými zdrojmi, pričom ročne na FinStat pridávame 4-6 nových a v tom chceme pokračovať aj v budúcnosti.

Dáta o slovenských firmách zadarmo

Výhodou FinStatu je, že poskytuje veľké množstvo informácií a užitočných funkcií zadarmo. Tým, že sme spojili údaje z viacerých registrov a zdrojov na jedno miesto, šetríme Váš čas a základné funkcie poskytujeme vo free verzii bezplatne.

Náš názor je, že ľudia a malé firmy, ktoré potrebujú základné preverenie finančného zdravia slovenských firiem, môžu túto službu dostať zadarmo. Preto udržujeme a prevádzkujeme free verziu FinStatu z vlastných prostriedkov tak, aby si bežní ľudia nemuseli zdĺhavo a nepohodlne overovať informácie o firmách na jednotlivých štátnych registroch.

Sofistikované riešenia v platených balíkoch

Pre zákazníkov, ktorí potrebujú s dátami pracovať profesionálne, ponúkame platené balíky. Pomocou nich môžete aj Vy využívať sofistikovanejšiu prácu s dátami a FinStatom:

Elite

FinStat Elite slúži ako zdroj dôležitých informácií pre strategické rozhodnutia, elimináciu potencionálnych rizík a plánovanie budúcich cieľov a procesov v celej firme.

Viac o Elite

Premium

Služba Premium Vám pomôže vyhľadať nových zákazníkov, kontrolovať ich finančné zdravie, porovnávať finančné výsledky a ukazovatele firiem a exportovať dáta z našich databáz do Excelu.

Viac o Premium

API

Služba API umožňuje automatický prenos našich dát do Vášho informačného systému. Získate tak pravidelne aktualizované dáta o Vašich obchodných partneroch.

Viac o API

Datasety

Datasety ponúkajú predpripravené databázy s údajmi o firmách a živnostníkoch v CSV súboroch vhodných na prácu v Exceli, analytických softvéroch, CRM a Bussines intelligence softvéroch.

Viac o Datasetoch

Zdroje dát, ktoré spracovávame

Ministerstvo financií SR
Finančná správa SR
Sociálna poisťovňa
Obchodný register SR
Štatistický úrad SR
Ministerstvo spravodlivosti SR
Slovenská komora exekútorov
Union poisťovňa
Všeobecná zdravotná poisťovňa
Český štatistický úrad